Szkoła wierna dziedzictwu

Szkolny konkurs

„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - BOHATEROWIE NIEZŁOMNI”

W piątek, 1 marca 2018 r., w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbył się szkolny konkurs wiedzy pod hasłem „Żolnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Konkurs skierowany był  do uczniów klas VI – VIII. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Uczestnicy  zmagali się z testem sprawdzającym wiedzę o działalności podziemia antykomunistycznego w Polsce po II wojnie światowej.

Ostatecznie wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo – Marta Zimniak i Anna Zawadzka.

II miejsce – Jakub Kozłowski

III miejsce  ex aequo – Marek Zimoń i Bartosz Wodzyński

W ten sposób uczniowie oddali hołd "Żołnierzom Wyklętym" – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy  w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

Aleksandra Wasyleczko

„SYLWETKI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

Wyklęci – to ci, którzy nie uznali końca II wojny i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu – obok nazizmu – zaborczemu totalitaryzmowi. Stanęli nie tylko przeciw potężnym siłom nowego agresora, lecz także wobec jego gigantycznej, bezwzględnej propagandy. Nie mogli zwyciężyć zbrojnie ani nawet ocalić swojego wizerunku”.

Aby przybliżyć społeczności szkolnej wizerunki „Żołnierzy Wyklętych”, uczniowie klas III gimnazjum, w ramach lekcji informatyki, przygotowali prace konkursowe – prezentacje multimedialne „Sylwetki Żołnierzy Wyklętych”

Wyniki konkursu:

I miejsce – Jacek Kaczyński

II miejsce – Remigiusz Molestak

III miejsce – Bartłomiej Tatol

Najlepsze pod względem merytorycznym prezentacje zostały przekazane do biblioteki szkolnej w celu wykorzystania na lekcjach wychowawczych  z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Aleksandra Wasyleczko

Szkolny konkurs plastyczny z okazji 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II

„Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”.

Rok 2018 obfituje w ważne rocznice, takie jak stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 60 rocznica sakry biskupiej Karola Wojtyły i 40 wyboru Polaka na Stolicę Apostol-ską. Z okazji Dnia Papieskiego, został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Jan Paweł II w oczach dziecka”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Pokazuje to, jak duże znaczenie ma osoba Ojca Świętego dla kolejnego pokolenia.  Pokolenia , które nie miało okazji poznać tak wielkiego człowieka. Dlatego tak ważna jest rola katechetów, nauczy-cieli i dorosłych w przybliżaniu najmłodszym osoby i nauczania Jana Pawła II.

Wyniki konkursu:                                                                                                                                         I miejsce – Karolina Kowalska                                                                                                                    II miejsce – Adrian Januszko                                                                                                                    III miejsce – Wiktoria Leśkiewicz

ul. Sikorskiego 22
    11-220 Górowo Iławeckie