Dziś 11 kwietnia odbył się w Dobrym Mieście PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO - MAZURSKIOGO SZS w PIŁCE SIATKOWEJ "2" DZIEWCZĄT. Nasze dziewczyny wywalczyły awans i tym samym znalazły się w szóstce najlepszych drużyn z naszego województwa. Ten sukces odnieśliśmy dzięki zaangażowaniu i ogromnej pracy, udowodniliśmy że " chcieć to móc", pomimo różnych przeciwności można osiągnąć wymarzony cel. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Michalina Piotrowska, Nadia Jurgielewicz, Aleksandra Narkiewicz, Zofia Rydkodym, Hanna Gołaszewska, opiekun: A. Klimko
Aktualności
Kolejny sukces!
Kto pilnuje naszych granic? Wycieczka do Straży Granicznej.
- 27
Dnia 5 kwietnia 36 uczniów z kl. 2a i 3b odwiedziło placówkę Straży Granicznej w naszym mieście.
Na początku wizyty komendant kpt. Tomasz Mauch serdecznie przywitał gości i przedstawił prezentację dotyczącą specyfiki codziennej służby w formacji Straży Granicznej. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i w pełnym skupieniu słuchały opowiadania komendanta. Następnym punktem wizyty było zwiedzanie obiektu wraz z celami dla zatrzymanych. Prawie wszyscy uczestnicy wycieczki chcieli być zamknięci w celi. Jednakże najciekawszym punktem programu była możliwość obejrzenia nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego codziennie w ochronie zielonej granicy. Były to m. in.: motocykle, pojazdy patrolowe, samochody do obserwacji, różne rodzaje broni, gogle i kamery noktowizyjne, lornetki i wiele innego sprzętu.
Ogromną atrakcją były również popisy tresury psa służbowego „Dingo”. Wizycie towarzyszyły niesamowite emocje i mnóstwo wrażeń.
„Praca w straży mi się marzy” - powiedział jeden z uczniów klasy drugiej. Wiele dzieci już dziś zadeklarowało chęć podjęcia służby w zawodzie funkcjonariusza straży granicznej.
Na koniec naszego pobytu zostaliśmy obdarowani wieloma gadżetami i materiałami edukacyjnymi związanymi z pracą służby granicznej.
Składamy serdeczne podziękowania:
panu komendantowi kpt. Tomaszowi Mauchowi,
pani st.chor.sztab. Anieszce Sopel-Gładkowskiej,
st.chor. Marcinowi Januszkiewiczowi,
st.chor. Andrzejowi Stec,
przewodnikowi chor. Arkadiuszowi Ścibek,
chor.sztab. Tomaszowi Harafowi,
st.chor. Krzysztofowi Rodziewiczowi,
pani sierż. Joannie Ferdycz
za wspaniałą organizację pobytu w placówce Straży Granicznej w Górowie Iławeckim.
red. B.W.
III etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza…”
14 marca w Olsztynie odbył się III etap ponadwojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768–1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za naszą i waszą wolność”.
Naszą szkołę reprezentował Julian Taczewski z klasy 7b. Julian napisał test wiedzy na 93 %, tym samym uzyskał tytuł laureata i awans do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4-6 czerwca 2024 r.
Warto podkreślić, że Julian zajął pierwsze miejsce podczas eliminacji wojewódzkich i ponadwojewódzkich.
Kolejny awans!!
Dziś 4 kwietnia w Kętrzynie odbył się turniej półfinałowy w piłce siatkowej "4" dziewcząt. Nasze szóstoklasistki awansowały do FINAŁU WOJEWÓDZTWA W-M w PIŁCE SIATKOWEJ "4" DZIEWCZĄT. Z naszego półfinału awansowały także dziewczyny z Kętrzyna.
Dziewczyny wystąpiły w składzie: Hania Grygorowicz, Wiktoria Łuczkowska, Maja Husak, Ola Bobel, Julka Szczepanik, Ola Małachowska, Ola Rygiel, Oliwia Tobiasz, Natalia Szymańska, Laura Wałowska .
Awans do półfinału!!!
Dzis 3 kwietnia nasze dziewczyny z klasy czwartej awansowały do PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZTWA W-M w PIŁCE SIATKOWEJ "2" DZIEWCZĄT.
Dziewczyny wystapily w skladzie Michalina Piotrowska, Nadia Jurgielewicz, Aleksandra Narkiewicz, Zofia Rydkodym, Hanna Golaszewska, Zofia Piedziak.
Lekcja o minerałach i skałach
- 6
W środę 27 marca 2024 r. uczniowie klasy 7a i 7b mieli okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji przeprowadzonej przez panią Joanne Lipkiewicz – studentkę geografii. Dzieci poznały budowę skał i minerałów oraz ich znaczenie dla człowieka. Każdy uczeń mogł dotknąć i dokładnie obejrzeć minerały, które przedstawiała pani Joanna. Zajęcia były bardzo ciekawe, dziękujemy za poświęcony czas.
Wybitni Polacy-Polki Noblistki
22 marca, w Dniu Historyka, odbył się w Bartoszycach Powiatowy Konkurs Historyczny pod hasłem „Wybitni Polacy – Polki Noblistki”.
Bohaterkami były Maria Curie-Skłodowska i Wisława Szymborska. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności (quizy, puzzle, przedmioty związane z życiem bohaterek odznaczenia, cytaty itp.).
Naszą szkołę reprezentowały: Hanna Oleszkiewicz i Małgorzata Piasecka z kl. VII”B”. Uczennice zajęły V miejsce.
Ogromny sukces i awans do Finałów Województwa w Mini Piłce Siatkowej "2"
Ogromny sukces i awans do Finałów Województwa w Mini Piłce Siatkowej "2" chłopców z klas IV.
21 marca w Dobrym Mieście rozegrany został Półfinał I Mistrzostw Województwa, w którym oprócz naszej drużyny wystąpiły: SP 1 Dobre Miasto SP 7 Bartoszyce SP Dywity.
Po zaciętej rywalizacji wygraliśmy dwa mecze kolejno z SP 7 Bartoszyce 2:1 , z SP 1 Dobre Miasto 2:1 i w meczu o 1 miejsce ulegamy SP Dywity 0:2.
Ogromne gratulacje dla chłopaków, którzy przeszli 3 turnieje eliminacyjne i teraz w nagrodę będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w najlepszej województwa.
KANGUR MATEMATYCZNY
- 1
Dnia 21 marca 2024r. o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR.
Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières".
Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy.
W naszej szkole w konkursie wzięło udział 48 uczniów klas II - VIII. Koordynatorem konkursu jest pan Paweł Pieniak. Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi.
Wszystkie osoby otrzymały upominek-zabawkę logiczną „Chiński Tangram Kangura”. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które otrzymamy w czerwcu.
Olimpiada antysmogowa
Uczniowie klasy 7a i 7b wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej. Organizatorem konkursu jest ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym). Konkurs dotyczy wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu. Wyniki poznamy wkrótce.
Zabawa i nauka
- 1
W środę uczennice klasy 7b odwiedziły pierwszoklasistów. Podczas spotkania dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai oraz usłyszały jak zachowywać się podczas niebezpiecznych sytuacji. Starsze koleżanki pokazały również jak zachować się podczas:
- krwotoku z nosa,
- omdlenia,
- urazu ręki,
- zakrztuszenia.Pierwszoklasiści bardzo dobrze poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, a w nagrodę
otrzymali medale Bezpiecznego Pierwszaka.Karolina, kl. 7b
Udany rewanż za Mistrzostwa Powiatu i awans do Półfinału Województwa
W środę 6 marca nasi uczniowie z klas IV udali się na zawody rejonowe by powalczyć o awans. W turnieju z różnych względów zmierzyliśmy się tylko z Mistrzem Powiatu SP nr. 7 Bartoszyce, po emocjonującym meczu tym razem to nasza szkoła odnosi zwycięstwo 2:1 i z miejsca już oczekuje na zawody półfinałowe.
Kadra: Szymon Kawiecki, Hubert Szulc, Tomasz Łuczkowski, Jakub Łukjanowicz.
Teoria i praktyka czyli jak starsi koledzy uczą młodszych podstaw bezpieczeństwa.
To już kolejny raz uczennice z klasy 7b udały się do swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas pierwszych, by przeprowadzić zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na co dzień.
Wszystko rozpoczęło się baśnią O wilku i koźlątkach przedstawioną z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Okazało się, że dzieci bardzo uważnie słuchały i potrafiły odpowiedzieć na wszystkie przygotowane pytania. Maluchy bez problemu mówiły o przesłaniu baśni, nic więc dziwnego, że późniejsze warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz zachowań podczas zagrożenia nie stanowiły problemu i wszyscy uczestnicy chętnie brali w nich udział.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał medal bezpiecznego pierwszaka.
Szkolny Turniej Piłki Siatkowej
- 13
Po raz drugi w tym roku szkolnym w naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny turniej "2" siatkarskich, tym razem rozgrywki prowadzono w parach mieszanych chłopiec/dziewczynka z podziałem na kategorię klasy IV – V oraz VI - VIII. Patrząc na ilość uczestników po raz kolejny turniej cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły, gdyż wzięło w nim udział osiemdziesięciu uczniów, zarówno w roli zawodników jak również sędziów. W bezpośredniej rywalizacji wzięło udział 36 zespołów, łącznie rozegrano osiemdziesiąt spotkań, czyli emocje sportowe jak również dobra zabawa były gwarantowane. Na zakończenie rozgrywek trzy pierwsze zespoły w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe medale.
Kategoria kl. IV-V
I miejsce: Nadia Jurgielewicz, Hubert Jurgielewicz
II miejsce: Amelia Burnat, Grzegorz Paluszek
III miejsce: Michalina Piotrowska, Tomasz Łuczkowski
Kategoria kl. VI-VIII
I miejsce: Łuczkowska Wiktoria, Kołakowski Szymon
II miejsce: Aleksandra Małachowska, Jakub Czaplak
III miejsce: Aleksandra Bobel, Kacper Szerszeń
Organizatorami rozgrywek byli nauczyciele: Aleksandra Klimko, Daniel Wierzbowski, Ryszard Siebieszuk, Rafał Gajdamowicz
Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej "2" dziewcząt i chłopców
21 lutego w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej "2" dziewcząt i chłopców rocznika 2013. Zawody zakończyły się podwójnym sukcesem naszych uczniów. Dziewczęta wygrywając dwa spotkania w stosunku setów 2 : 0 kolejno z SP 7 Bartoszyce i SP 3 Bartoszyce zdobywają tytuł Mistrza Powiatu w swojej kategorii.
Chłopcy zaś po dwóch zaciętych bataliach, w których wygrywają z SP 4 Bartoszyce 2:1 oraz przegrywają 1:2 z SP 7 Bartoszyce zajmują drugie miejsce i razem z dziewczętami uzyskują awans do następnej fazy - zawodów rejonowych.
Kadra dziewcząt: Michalina Piotrowska, Nadia Jurgielewicz, Aleksandra Narkiewicz, Zofia Piędziak, Hanna Gołaszewska, Zofia Rydkodym. Opiekun: Aleksandra Klimko
Kadra chłopców: Szymon Kawiecki, Jakub Łukjanowicz, Tomasz Łuczkowski, Hubert Szulc, Aleksander Kaszubat. Opiekun: Daniel Wierzbowski
Quo vadis? - oswojone
Omawianie lektur nie musi być trudne i nudne. Można się przy tym dobrze bawić, a przy okazji zapamiętać wiele ważnych faktów. Uczniowie klasy siódmej mieli możliwość odtworzyć świat przedstawiony i ,pracując z tekstem, zbudowali najobszerniej opisane w lekturze budowle a później… „ Proszę pani, ale przecież Rzym spłonął! To może…”„ Hmm… - niech fakt stanie się faktem ;-)”
Po twórczej pracy w grupach unicestwiliśmy naszą pracę. Zadbaliśmy oczywiście o bezpieczeństwo, pan konserwator okazał się nieoceniony. Efekt? Rzym spłonął!
WALENTYNKI
- 36
13 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki, dzień w którym można okazać sympatię innej osobie, przekazać miłe słowo lub życzenia. Tego dnia uczniowie ubrali się na czerwono. Nie zabrakło również atrakcji przygotowanych przez samorząd.
Dzieci miały okazję kupić słodkości, a zorganizowana POCZTA WALENTYNKOWA działała z pełną parą przez cały dzień. Dodatkowo podczas przerw puszczana była muzyka, a chętni próbowali swoich sił w tańcu. Kochajmy się wzajemnie i szanujmy nie tylko od święta.
Samorząd Szkolny
"MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ"
- 6
Pod tym hasłem uczniowie klasy 2b spędzili Walentynki 14 Lutego udali się wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Bobek do Klubu Senior+ w Górowie Iławeckim. Dzieci wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez Seniorów, ozdabiały ciasteczka, grały w gry i łamigłówki, nie zabrakło rozmów o miłości, bo przecież kochać można na różne sposoby Następnie klasa udała się pod Ratusz Miejski, by skorzystać z walentynkowych atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.
Warsztaty
- 22
19.01.2024r. wolontariusze z naszej szkoły wspólnie z przedstawicielami Klubu Seniora brali udział w „MIĘDZYPOKOLENIOWYCH WARSZTATACH KULINARNYCH”, których częścią jest Program „Trzymaj formę” realizowany w naszej szkole. Warsztaty podzielone były na część praktyczną prowadzoną przez szefa kuchni Macieja Maciejewskiego i teoretyczną, w której przedstawicielka Banku Żywności pokazała uczestnikom, w jaki sposób segregować jedzenie, nie marnować go i ile różnych produktów wyrzucanych jest na całym świecie.
Dzięki temu uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się jak dbać o żywność, jak ważne są zdrowe produkty i oczywiście jak z nich przygotować przepyszne dania.
Przed nami jeszcze warsztaty artystyczne i wielkanocna zbiórka żywności.
Cały ten projekt jest wynikiem podpisania przez naszą szkołę LISTU INTENCYJNEGO o współpracy z Bankiem Żywności i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Dzień Babci i Dziadka w kl. II a
- 25
Babciu, droga Babciu
to, co w sercu mam
Babciu, droga Babciu
dzisiaj Tobie dam.
Dziadku, drogi Dziadku
to, co w sercu mam.
Dziadku, drogi Dziadku
dzisiaj Tobie dam.
Oj, działo się, się działo… Uczniowie klasy 2 wraz z licznie przybyłymi Babciami i Dziadkami celebrowali ich święto.
Archiwum Aktualności